ADA600F-24-N1W
Mfr.Part #
ADA600F-24-N1W
Manufacturer
Cosel
Description
AC/DC CONVERTER 24V 360W
Manufacturer :
Cosel
Product Category :
Factory Lead Time :
6 Weeks
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Voltage - Output 1 :
24V
Series :
ADA (600W)
Surface Mount :
No
Output Voltage :
24V
Number of Terminations :
24
Input Voltage-Nom :
100V
Total Power Output-Max :
336W
Current - Output 1 :
25A
Output Power :
600W
Reach Compliance Code :
Unknown
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Type :
Enclosed
Operating Temperature :
-10°C~71°C With Derating
Size / Dimension :
7.68Lx5.00W x 2.56 H 195.0mmx127.0mmx65.0mm
Feature :
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Universal Input
Mounting Type :
DIN Rail
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Isolation :
3kV
Power (Watts) :
360W 600W Forced Air
Number of Outputs :
1
Current - Output (Max) :
15A
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Efficiency :
86%
Approval Agency :
CE, cURus, TUV
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Trim/Adjustable Output :
yes
Number of Functions :
1
Height :
65mm
Applications :
ITE (Commercial)
Voltage - Input :
85V~264VAC