AD5227BUJZ50-R2
Mfr.Part #
AD5227BUJZ50-R2
Package / Case
SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Datasheet
Download
Description
IC DGT POT 50KOHM 64TAP TSOT23-8
Stock
250
In Stock :
250
Memory Type :
Volatile
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V
Tolerance :
±20%
Package / Case :
SOT-23-8 Thin, TSOT-23-8
Resistance - Wiper (Ω) (Typ) :
100
Interface :
Up/Down (U/D, CS)
Number of Taps :
64
Resistance :
50kOhm
Potentiometer
Temperature Coefficient (Typ) :
35ppm/°C