AD5207BRUZ10
Mfr.Part #
AD5207BRUZ10
Package / Case
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet
Download
Description
IC DGT POT 10KOHM 256TAP 14TSSOP
Stock
10
In Stock :
10
Max Supply Current :
40μA
Factory Lead Time :
10 Weeks
Package / Case :
14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Feature :
Cascade Pin
Voltage - Supply :
2.7V~5.5V ±2.2V~2.7V
Resistance :
10kOhm
Height :
1mm
Nominal Supply Current :
20nA
Tolerance :
±30%
Width :
4.4mm
Operating Supply Voltage :
5.5V
Tube
Number of Elements :
2
Number of Pins :
14
Max Dual Supply Voltage :
2.7V
Base Part Number :
AD5207
Dual Supply Voltage :
2.5V
Termination :
SMD/SMT
-3db Bandwidth :
600 kHz
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Number of Terminations :
14
Operating Supply Current :
20nA
Length :
5mm
Number of Taps :
256
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Min Dual Supply Voltage :
2.2V
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 month ago)
Datasheets
AD5207BRUZ10
Introducing Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5207BRUZ10 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:14-TSSOP (0.173, 4.40mm Width), Number of Pins:14, Base Part Number:AD5207, Operating Temperature:-40°C~125°C, Number of Terminations:14, Mounting Type:Surface Mount, AD5207BRUZ10 pinout, AD5207BRUZ10 datasheet PDF, AD5207BRUZ10 amp .Beyond Digital Potentiometers Analog Devices, Inc. AD5207BRUZ10 ,we also offer AD5165BUJZ100-R7, DS3904U-020+T&R, MAX5400EKA+T, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.