ACT96MG39BN [V002]
Mfr.Part #
ACT96MG39BN [V002]
Description
CONN PLUG HSG FMALE 39POS INLINE
Circular Connector Housings
ACT96MG39BN[V002] Overview
ACT96MG39BN[V002] Features
ACT96MG39BN[V002] Applications
There are a lot of TE Connectivity
ACT96MG39BN[V002] Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT