ACT96MF32PA-LC
Mfr.Part #
ACT96MF32PA-LC
Description
CONN PLUG HSNG MALE 32POS INLINE
Orientation :
A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
32
Type :
For Male Pins
Contact Size :
20
Shell Size, MIL :
F
Plug Housing
Datasheets
ACT96MF32PA-LC
Plug Housing Composite Free Hanging (In-Line) Electroless Nickel 32 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT96MF32PA-LC Overview
ACT96MF32PA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT96MF32PA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT96MF32PA-LC Circular Connectors applications.
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT