ACT94WJ43SA-LC
Mfr.Part #
ACT94WJ43SA-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 43POS PNL MT
Orientation :
A
Number of Contacts :
43
Number of Positions :
43
Type :
For Female Sockets
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
ACT94WJ43SA-LC
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 43 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94WJ43SA-LC Overview
ACT94WJ43SA-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94WJ43SA-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94WJ43SA-LC Circular Connectors applications.
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT