ACT94WJ43AB-3025
Mfr.Part #
ACT94WJ43AB-3025
Description
CONN RCPT HSNG MALE 43POS PNL MT
Number of Positions :
43
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Type :
For Male Pins
Orientation :
B
Number of Contacts :
43
Datasheets
ACT94WJ43AB-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 43 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94WJ43AB-3025 Overview
ACT94WJ43AB-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94WJ43AB-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94WJ43AB-3025 Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT