ACT94WG11BN-3025
Mfr.Part #
ACT94WG11BN-3025
Description
CONN RCPT HSG FMALE 11POS PNL MT
Shell Material :
Aluminum
Series :
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Environment Resistant
Features :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Contact Size :
12
Orientation :
N (Normal)
Includes :
Shielded
Material Flammability Rating :
Shell Finish :
Cadmium
Number of Positions :
19
Datasheets
ACT94WG11BN-3025
Receptacle Housing Aluminum Panel Mount Cadmium 19 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV
ACT94WG11BN-3025 Overview
ACT94WG11BN-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, Tri-Start™ TV series
ACT94WG11BN-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity
ACT94WG11BN-3025 Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT