ACT94WG11AA-3025
Mfr.Part #
ACT94WG11AA-3025
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
Orientation :
A
Contact Size :
12
Number of Contacts :
11
Shell Size, MIL :
G
Number of Positions :
11
Operating Temperature :
-65°C~175°C
REACH SVHC :
No SVHC
Type :
For Male Pins
Datasheets
ACT94WG11AA-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 11 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94WG11AA-3025 Overview
ACT94WG11AA-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94WG11AA-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94WG11AA-3025 Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT