ACT94WF32SB-LC
Mfr.Part #
ACT94WF32SB-LC
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Shell Size, MIL :
F
REACH SVHC :
No SVHC
Orientation :
B
Contact Size :
20
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Number of Positions :
32
Number of Contacts :
32
Datasheets
ACT94WF32SB-LC
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 32 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94WF32SB-LC Overview
ACT94WF32SB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94WF32SB-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94WF32SB-LC Circular Connectors applications.
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
  • Handheld Terminal Interface
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT