ACT94WF32BN-3025
Mfr.Part #
ACT94WF32BN-3025
Description
CONN RCPT HSG FMALE 32POS PNL MT
Number of Contacts :
32
Number of Positions :
32
Orientation :
N (Normal)
Shell Size, MIL :
F
REACH SVHC :
No SVHC
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contact Size :
20
Datasheets
ACT94WF32BN-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 32 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94WF32BN-3025 Overview
ACT94WF32BN-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94WF32BN-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94WF32BN-3025 Circular Connectors applications.
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT