ACT94MH21PB-LC
Mfr.Part #
ACT94MH21PB-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 21POS PNL MT
Number of Contacts :
21
Contact Size :
16
Type :
For Male Pins
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
21
Orientation :
B
Datasheets
ACT94MH21PB-LC
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 21 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94MH21PB-LC Overview
ACT94MH21PB-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94MH21PB-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94MH21PB-LC Circular Connectors applications.
  • Rotary encoder
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT