ACT94MG39BN-3025
Mfr.Part #
ACT94MG39BN-3025
Description
CONN RCPT HSG FMALE 39POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Contacts :
39
Orientation :
N (Normal)
Type :
For Female Sockets
Number of Positions :
39
Shell Size, MIL :
G
Datasheets
ACT94MG39BN-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 39 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94MG39BN-3025 Overview
ACT94MG39BN-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94MG39BN-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94MG39BN-3025 Circular Connectors applications.
  • Digital signal processing
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT