ACT94MG11PB-3025-LC
Mfr.Part #
ACT94MG11PB-3025-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 11POS PNL MT
Number of Positions :
11
Type :
For Male Pins
Shell Size, MIL :
G
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Contact Size :
12
Orientation :
B
Number of Contacts :
11
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 11 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT94MG11PB-3025-LC Overview
ACT94MG11PB-3025-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT94MG11PB-3025-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT94MG11PB-3025-LC Circular Connectors applications.
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT