ACT90WJ24BA-3025
Mfr.Part #
ACT90WJ24BA-3025
Description
CONN RCPT HSG FMALE 24POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Positions :
24
Shell Size, MIL :
J
Type :
For Female Sockets
Orientation :
A
Number of Contacts :
24
Datasheets
ACT90WJ24BA-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Chromate over Cadmium 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT90WJ24BA-3025 Overview
ACT90WJ24BA-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT90WJ24BA-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT90WJ24BA-3025 Circular Connectors applications.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
  • Data Acquisition Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT