ACT90MJ24PN-LC
Mfr.Part #
ACT90MJ24PN-LC
Description
CONN RCPT HSNG MALE 24POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Number of Positions :
24
Type :
For Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Number of Contacts :
24
Datasheets
ACT90MJ24PN-LC
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 24 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT90MJ24PN-LC Overview
ACT90MJ24PN-LC Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT90MJ24PN-LC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT90MJ24PN-LC Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT