ACT90MJ19BA-3025
Mfr.Part #
ACT90MJ19BA-3025
Description
CONN RCPT HSG FMALE 19POS PNL MT
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Published :
Number of Contacts :
19
Shell Size, MIL :
J
Contact Size :
12
Type :
For Female Sockets
Environment Resistant
Body Plating :
Electroless Nickel
Contact Plating :
Gold
REACH SVHC :
Unknown
Number of Positions :
19
Orientation :
A
Datasheets
ACT90MJ19BA-3025
Receptacle Housing Composite Panel Mount Electroless Nickel 19 Positions Bulk Threaded Shielded Contacts Not Included MIL-DTL-38999 Series III, ACT
ACT90MJ19BA-3025 Overview
ACT90MJ19BA-3025 Features
MIL-DTL-38999 Series III, ACT series
ACT90MJ19BA-3025 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT90MJ19BA-3025 Circular Connectors applications.
  • Displaying
  • Transducer
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • Communication Systems
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT