ACT26MJ61AC [V001]
Mfr.Part #
ACT26MJ61AC [V001]
Description
CONN PLUG HSNG MALE 61POS INLINE
Circular Connector Housings
GE
ACT26MJ61AC [V001] Overview
ACT26MJ61AC [V001] Features
ACT26MJ61AC [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity
ACT26MJ61AC [V001] Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT