ACT26MJ29BC [V001]
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACT26MJ29BC [V001]
Manufacturer
TE Connectivity DEUTSCH Connectors
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
CONN PLUG HSG FMALE 29POS INLINE
Manufacturer :
Product Category :
Circular Connector Housings
Supplier Device Package :
Axial
Ratings :
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Package / Case :
Packaging :
Inductance :
1μH
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Material - Core :
Ferrite
DC Resistance (DCR) :
190 mOhm Max
Q @ Freq :
55 @ 25MHz
Type :
Series :
IRF
Current Rating :
920mA
Mounting Type :
Through Hole
Frequency - Self Resonant :
157MHz
Height - Seated (Max) :
Current - Saturation :
Size / Dimension :
0.170 Dia x 0.385 L (4.32mm x 9.78mm)
Tolerance :
±5%
Features :
Through Hole --
ACT26MJ29BC V001 Overview
ACT26MJ29BC V001 Features
IRF series
ACT26MJ29BC V001 Applications
There are a lot of TE Connectivity
ACT26MJ29BC V001 Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT