ACT26MG11SD-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT26MG11SD-6149 [V001]
Contact Current Rating (Max) (A) :
23
Circular Connector Shell Size :
G 21
Wire Size (mm²) :
2 – 3
Number of Positions :
11
Number of Power Positions :
11
Electroless Nickel
11 Positions
ACT26MG11SD-6149 [V001] Overview
ACT26MG11SD-6149 [V001] Features
ACT26MG11SD-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT26MG11SD-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT