ACT26MD19PC-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT26MD19PC-6149 [V001]
Shell Plating Material :
Electroless Nickel
Number of Signal Positions :
19
Contact Current Rating (Max) (A) :
7.5
Circular Connector Shell Size :
D 15
Number of Positions :
19
PLUG
19 Positions
ACT26MD19PC-6149 [V001] Overview
ACT26MD19PC-6149 [V001] Features
ACT26MD19PC-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT26MD19PC-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Measuring & Control Technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT