ACT26JG41JA-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT26JG41JA-6149 [V001]
Number of Signal Positions :
41
Contact Current Rating (Max) (A) :
7.5
Number of Positions :
41
RoHS Compliant
41 Positions
ACT26JG41JA-6149 [V001] Overview
ACT26JG41JA-6149 [V001] Features
ACT26JG41JA-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT26JG41JA-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT