ACT26JG39PC-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT26JG39PC-6149 [V001]
Number of Power Positions :
2
Number of Positions :
39
Number of Signal Positions :
37
Contact Current Rating (Max) (A) :
13
Hermetically Sealed :
39 Positions
ACT26JG39PC-6149 [V001] Overview
ACT26JG39PC-6149 [V001] Features
ACT26JG39PC-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT26JG39PC-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT