ACT26JF11HA [V001]
Mfr.Part #
ACT26JF11HA [V001]
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Number of Power Positions :
11
Preloaded :
No
Insulation Material :
Silicone
Number of Positions :
11
Plating :
Cadmium
Shell Material :
Composite
Connector Type :
Pin, Plug
Operating Supply Voltage :
900 V
Number of Contacts :
Weight :
25.3 g
Feedthrough Type :
No
RoHS :
Non-Compliant
Durability Rating :
1.5 kcycles
Insulation Diameter :
2.77 mm
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 1 week ago)
Min Operating Temperature :
-65 °C
Max Operating Temperature :
175 °C
Assembly Length :
31.496 mm
Pin, Plug Composite 11 Positions
ACT26JF11HA[V001] Overview
ACT26JF11HA[V001] Features
ACT26JF11HA[V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity
ACT26JF11HA[V001] Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Telecommunications
  • Data Technology
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER