ACT24MJ37SA-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT24MJ37SA-6149 [V001]
Number of Positions :
37
Shell Plating Material :
Electroless Nickel
Contact Current Rating (Max) (A) :
13
Number of Signal Positions :
37
Circular Connector Shell Size :
J 25
Wire Size (AWG) :
37 Positions
ACT24MJ37SA-6149 [V001] Overview
ACT24MJ37SA-6149 [V001] Features
ACT24MJ37SA-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT24MJ37SA-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT