ACT24JG39JN-6149
Mfr.Part #
ACT24JG39JN-6149
Number of Signal Positions :
37
Contact Current Rating (Max) (A) :
13
Circular Connector Shell Size :
G 21
Number of Positions :
39
Number of Power Positions :
2
Datasheets
ACT24JG39JN-6149
39 Positions
ACT24JG39JN-6149 Overview
ACT24JG39JN-6149 Features
ACT24JG39JN-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT24JG39JN-6149 Circular Connectors applications.
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT