ACT20MF11JD-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT20MF11JD-6149 [V001]
Contact Current Rating (Max) (A) :
13
Number of Positions :
11
Number of Signal Positions :
11
Circular Connector Shell Size :
F 19
Power and Signal
11 Positions
ACT20MF11JD-6149 [V001] Overview
ACT20MF11JD-6149 [V001] Features
ACT20MF11JD-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT20MF11JD-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Medical technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT