ACT20ME26SB-6149
Mfr.Part #
ACT20ME26SB-6149
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Contact Current Rating (Max) (A) :
5
Circular Connector Shell Size :
E 17
Number of Signal Positions :
26
Number of Positions :
26
-65 – 200?°C?[?-85 – 392?°F?]
Datasheets
ACT20ME26SB-6149
26 Positions
ACT20ME26SB-6149 Overview
ACT20ME26SB-6149 Features
ACT20ME26SB-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT20ME26SB-6149 Circular Connectors applications.
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT