ACT20ME26JE-6149
Mfr.Part #
ACT20ME26JE-6149
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Number of Signal Positions :
26
Number of Positions :
26
Circular Connector Shell Size :
E 17
Contact Current Rating (Max) (A) :
5
POLARIZATION
Datasheets
ACT20ME26JE-6149
26 Positions
ACT20ME26JE-6149 Overview
ACT20ME26JE-6149 Features
ACT20ME26JE-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT20ME26JE-6149 Circular Connectors applications.
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT