ACT20JH21PD-6149
Mfr.Part #
ACT20JH21PD-6149
Description
SQUARE FLANGE RECETACLE
Number of Positions :
21
Contact Current Rating (Max) (A) :
13
Number of Signal Positions :
21
Circular Connector Shell Size :
H 23
.064?mm?[?.1?in?]
Datasheets
ACT20JH21PD-6149
21 Positions
ACT20JH21PD-6149 Overview
ACT20JH21PD-6149 Features
ACT20JH21PD-6149 Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT20JH21PD-6149 Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT