ACT20JF32JC-6149 [V001]
Mfr.Part #
ACT20JF32JC-6149 [V001]
Number of Positions :
32
Circular Connector Shell Size :
F 19
Number of Signal Positions :
32
Contact Current Rating (Max) (A) :
7.5
Shell Plating Material :
Electroless Nickel
Wire-to-Wire
32 Positions
ACT20JF32JC-6149 [V001] Overview
ACT20JF32JC-6149 [V001] Features
ACT20JF32JC-6149 [V001] Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
ACT20JF32JC-6149 [V001] Circular Connectors applications.
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
Catalog related products
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT