ACS06E32-25S-003
Mfr.Part #
ACS06E32-25S-003
Manufacturer
Amphenol Industrial
Description
CONN PLUG FMALE 25P SOLDER CUP
Manufacturer :
Amphenol Industrial
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Datasheets
ACS06E32-25S-003
Plug, Female Sockets Aluminum Free Hanging (In-Line) 25 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
ACS06E32-25S-003 Overview
ACS06E32-25S-003 Features
AC, MIL-5015 Derivative series
ACS06E32-25S-003 Applications
There are a lot of Amphenol Industrial Operations
ACS06E32-25S-003 Circular Connectors applications.
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER