ACOL-200.000MHZ-EJS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACOL-200.000MHZ-EJS
Manufacturer
Abracon
Package / Case
14-DIP, 4 Leads (Full Size, Metal Can)
Datasheet
Download
Description
XTAL OSC XO HCMOS TTL
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Oscillators
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.63V
Mounting Type :
Through Hole
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Physical Dimension :
20.2mm x 12.6mm x 5.87mm
Packaging :
Tube
Package / Case :
Rise Time-Max :
5ns
Product Status :
Obsolete
Symmetry-Max :
45/55%
Operating Temperature (Max) :
70°C
Operating Temperature (Min) :
-20°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Supply Voltage :
3.3V
Series :
Fall Time-Max :
5ns
Frequency Stability :
20%
Output Load :
5 TTL, 15 pF
Operating Frequency :
200MHz
Surface Mount :
No
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.97V