ACMP-Q2012-221-T
Mfr.Part #
ACMP-Q2012-221-T
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Description
CMC 220 0.3A 400M
Product Category :
Common Mode Chokes
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance :
220 Ohms
Voltage Rating - DC :
50V
Product :
Common Mode Chokes
Shielding :
Unshielded
Number of Channels :
1 Channel
Approval Agency :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Category :
Common Mode Chokes / Filters
Brand :
Mounting Style :
PCB Mount
RoHS :
Details
Number of Lines :
2
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Current Rating (Max) :
300mA
Impedance @ Frequency :
220 Ohms @ 100 MHz
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
Reel
DC Resistance (DCR) (Max) :
400mOhm
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
ACMP-Q2012
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage Rating - AC :
Filter Type :
Power Line
Core Material :
Ferrite
Ratings :
AEC-Q200
Length :
2 mm
Product Type :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Width :
1.2 mm
Height :
1.2 mm
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Features :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Datasheets
ACMP-Q2012-221-T
Abracon ACMP-Q2012-221-T
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD