ACML-0603U-300-T
Mfr.Part #
ACML-0603U-300-T
Manufacturer
Abracon
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Manufacturer :
Abracon
Product Category :
Ferrite Beads and Chips
Product Status :
Active
Number of Lines :
1
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Impedance @ Frequency :
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension :
0.065" L x 0.031" W (1.65mm x 0.80mm)
Features :
Series :
ACML
Filter Type :
Power Line
Current Rating (Max) :
1.8A
DC Resistance (DCR) (Max) :
60mOhm
Height (Max) :
0.037" (0.95mm)
Datasheets
ACML-0603U-300-T
Abracon ACML-0603U-300-T
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 200 MOHM 0603 1LN
  • Würth Elektronik
    FERRITE BEAD 1 KOHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
    FERRITE BEAD 600 OHM 0402 1LN
    FERRITE BEAD 220 OHM 0402 1LN