ACM2012E-670-2P-T01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACM2012E-670-2P-T01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 500MA 2LN 67 OHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Common Mode Chokes
Insulation Resistance-Min :
10MOhm
Factory Lead Time :
25 Weeks
Voltage - Rated DC :
50V
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
2
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Impedance :
67Ohm Ω
Height :
1.0922mm
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Current Rating (Max) :
500mA
ECCN Code :
EAR99
Series :
ACM-E
Lifecycle Status :
EOL ANNOUNCED (Last Updated: 2 months ago)
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Number of Lines :
2
HTS Code :
Filter Type :
Signal Line
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Impedance @ Frequency :
67Ohm @ 100MHz
Size / Dimension :
0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
Packing Method :
TR, 7 INCH
Rated Current :
0.35A
TDK Corporation ACM2012E-670-2P-T01
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD