ACF451832-221-TD01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACF451832-221-TD01
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet
Download
Description
FILTER LC(T) SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Pbfree Code :
yes
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
Type :
Low Pass
Case Code (Metric) :
Number of Functions :
1
Frequency :
250MHz
Case Code (Imperial) :
Height :
0.079 2.00mm
HTS Code :
Mount :
Surface Mount
Max DC Current :
300mA
Package / Case :
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Test Frequency :
190MHz
Filter Order :
3rd
Series :
ACF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Insulation Resistance :
1GOhm
Max Voltage Rating (DC) :
50V
Resistance - Channel (Ω) :
0.15
Shielding :
Unshielded
Number of Channels :
1
DC Resistance (DCR) :
150mOhm
Voltage - Rated DC :
50V
Max Current Rating :
300mA
Capacitance :
220μF
ECCN Code :
EAR99
ESD Protection :
No
Packing Method :
Tape and Reel
Lead Free :
Lead Free
Current Rating :
300mA
Resistance :
150mOhm
Circuit Type :
Filter
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
29 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Attenuation@Freq-Max :
25 dB
Mounting Type :
Surface Mount
Termination :
Flat
Length :
4.5mm
Operating Temperature :
-25°C~85°C
Depth :
1.8mm
Applications :
Data Lines for Mobile Devices
Attenuation Value :
25dB @ 150MHz ~ 250MHz