ACE1V2012-201-R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
ACE1V2012-201-R
Manufacturer
Eaton-Electronics Division
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet
Download
Description
CMC 330MA 2LN 200OHM SMD AECQ200
Manufacturer :
Eaton-Electronics Division
Product Category :
Common Mode Chokes
Ratings :
AEC-Q200
Voltage Rating - DC :
50V
Product Width :
1.2mm
Impedance :
200Ohm
Product Height :
1.2mm
Number of Lines :
2
Product Length :
2mm
Impedance @ Frequency :
200 Ohms @ 100 MHz
Height (Max) :
0.055" (1.40mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
DC Resistance (DCR) (Max) :
350mOhm
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pad
Filter Type :
Signal Line
Series :
ACE1V2012
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Qualification :
AEC-Q200
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Current Rating (Max) :
330mA
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
Datasheets
ACE1V2012-201-R
Eaton-Electronics Division ACE1V2012-201-R
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD