AC30-470J-RC
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
AC30-470J-RC
Manufacturer
Allied Components International
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
47UH 5% AXIAL INDUCTOR
Stock
5
In Stock :
5
Manufacturer :
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Axial
Material - Core :
Product Status :
Active
Package :
Box
Current Rating (Amps) :
340 mA
Type :
Features :
Operating Temperature :
-20°C ~ 100°C
Q @ Freq :
45 @ 2.52MHz
Size / Dimension :
0.157" Dia x 0.394" L (4.00mm x 10.00mm)
Tolerance :
±5%
Series :
AC30
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Shielding :
Unshielded
Mounting Type :
Through Hole
Ratings :
Height - Seated (Max) :
Inductance :
47 µH
Package / Case :
Frequency - Self Resonant :
6.3MHz
Inductance Frequency - Test :
2.52 MHz
Datasheets
AC30-470J-RC
Allied Components International AC30-470J-RC
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN MOD JACK SINGLE PORT RIGHT
    RJ45 SINGLE PORT CONNECTOR
    RJ45 Connector 10/100 Base-T
    SINGLE PORT RJ45 CONNECTOR
    RJ45 CONNECTOR SINGLE PORT
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD