AC2512JK-07820KL
Mfr.Part #
AC2512JK-07820KL
Description
RES SMD 820K OHM 5% 1W 2512
Stock
200
In Stock :
200
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
820kOhm
Power Rating :
1W
Voltage - Rated :
200V
Published :
2012
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Datasheets
AC2512JK-07820KL
YAGEO AC2512JK-07820KL
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 820kOhm, ±5%, -55°C~155°C