AC2512JK-071K8L
Mfr.Part #
AC2512JK-071K8L
Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 1W 2512
Stock
200
In Stock :
200
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±5%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
1W
Published :
2012
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Datasheets
AC2512JK-071K8L
YAGEO AC2512JK-071K8L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 1.8kOhm, ±5%, -55°C~155°C