AC2512JK-0718RL
Mfr.Part #
AC2512JK-0718RL
Description
RES SMD 18 OHM 5% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
18ohm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
1W
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
AC2512JK-0718RL
YAGEO AC2512JK-0718RL
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 18Ohm, ±5%, -55°C~155°C