AC2512FK-0784R5L
Mfr.Part #
AC2512FK-0784R5L
Description
RES SMD 84.5 OHM 1% 1W 2512
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Resistance :
84.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
AC2512FK-0784R5L
YAGEO AC2512FK-0784R5L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 84.5Ohm, ±1%, -55°C~155°C