AC2512FK-0778K7L
Mfr.Part #
AC2512FK-0778K7L
Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1W 2512
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
78.7kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
1W
Published :
Voltage - Rated :
200V
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Datasheets
AC2512FK-0778K7L
YAGEO AC2512FK-0778K7L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 78.7kOhm, ±1%, -55°C~155°C