AC2512FK-075K1L
Mfr.Part #
AC2512FK-075K1L
Description
RES SMD 5.1K OHM 1% 1W 2512
Max Power Dissipation :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
5.1kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Power Rating :
1W