AC2512FK-0757R6L
Mfr.Part #
AC2512FK-0757R6L
Description
RES SMD 57.6 OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
57.6Ohm
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Datasheets
AC2512FK-0757R6L
YAGEO AC2512FK-0757R6L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 57.6Ohm, ±1%, -55°C~155°C