AC2512FK-0751KL
Mfr.Part #
AC2512FK-0751KL
Description
RES SMD 51K OHM 1% 1W 2512
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
51kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Datasheets
AC2512FK-0751KL
YAGEO AC2512FK-0751KL
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 51kOhm, ±1%, -55°C~155°C