AC2512FK-074K7L
Mfr.Part #
AC2512FK-074K7L
Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1W 2512
Stock
285
In Stock :
285
Resistance :
4.7kOhm
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Power Rating :
1W
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
200V
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Published :
2012
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
AC2512FK-074K7L
YAGEO AC2512FK-074K7L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 4.7kOhm, ±1%, -55°C~155°C