AC2512FK-0745R3L
Mfr.Part #
AC2512FK-0745R3L
Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 1W 2512
Max Power Dissipation :
1W
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
200V
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
45.3Ohm
Datasheets
AC2512FK-0745R3L
YAGEO AC2512FK-0745R3L
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 45.3Ohm, ±1%, -55°C~155°C