AC2512FK-072K15L
Mfr.Part #
AC2512FK-072K15L
Description
RES SMD 2.15K OHM 1% 1W 2512
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Size / Dimension :
0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
Resistance :
2.15kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C